Επιμορφωτική ημερίδα , για τον επαγγελματικό προσανατολισμό των μαθητών της Γ ΄λυκείου.

Την Παρασκευή, 10 Δεκεμβρίου 2021 πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία  ,στο 2ο ΕΠΑΛ ΡΟΔΟΥ ,επιμορφωτική ημερίδα , για τον επαγγελματικό προσανατολισμό  των μαθητών της Γ ΄λυκείου.

Η ημερίδα με τίτλο: ‘’ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΩΣ ΑΝΑΠΟΣΠΑΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΑΣ. ΑΝΑΠΤΥΞΗ Κ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ’’

με εισηγητή τον  κ. Βάϊο Λάππα, Καθηγητή στο Τμήμα Αεροδιαστημικής Επιστήμης και Τεχνολογίας , απόφοιτο Μηχανικό Αεροναυπηγό και Μηχανικό Διαστημικής ,απευθυνόταν στους μαθητές της  Γ΄ λυκείου .

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε  με τη στήριξη της Ένωσης Ξενοδόχων Ρόδου και είχε ως  σκοπό την έγκυρη , επικαιροποιημένη και αξιόπιστη ενημέρωση  των μαθήτων , για το τι θα αντιμετωπίσουν βγαίνοντας στην αγορά εργασίας καθώς και για τις επαγγελματικές τους ευκαιρίες και επιλογές ως απόφοιτοι των ΕΠΑΛ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ  ΘΕΡΜΑ τους καταξιωμένους επαγγελματίες, όλων των ειδικοτήτων  που μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως το Ι.Ι.Ε.Κ ΡΟΔΟΥ -ΘΕΡΜΑΙ , την ΕΝΩΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ ΡΟΔΟΥ  και την Α.Σ.Τ.Ε.Ρ  για τις υπέροχες γλυκές δημιουργίες .

Συμμετέχοντες:

Θηρή Αννούλα , Κασέκας Φώτης , Κουντούρης Παναγιώτης, Καραγιάννης Κυριάκος, Κυπραίος Άγης , Λάππας Βαϊος , Λιοτήρη Κωνσταντίνα, Μαρκόπουλος Μανώλης ,Μωραΐτης Βασίλειος, Ναβροζίδου Σοφία, Τσακίρη Ελένη, Χαραλάμπη Χρύσα, Χατζάκη Μίκα, Χατζηλαζάρου Ανδριάνα.

Υπεύθυνοι διοργάνωσης: Βασσάλου Μαρία, Καϊσίδου Ελένη, Κάλλια Στεργιανή, Κουτσίδου Φωτεινή, Μοσχούς Νικόλαος, Παπαχριστοδούλου  Μιχαήλ.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης τηρήθηκαν όλα τα ισχύοντα υγειονομικά πρωτόκολλα για την αποφυγή και περιορισμό της διάδοσης του COVID-19.