Εκπαιδευτική επίσκεψη στην Κω.
![](http://2epal-rodou.dod.sch.gr/wp-content/uploads/2019/04/viber-image-2019-04-07-19.48.15-1200x900.jpg)
Στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος “Ασκληπιεία στην Αρχαία Ελλάδα” 20 μαθητές της Β΄ Λυκείου, ταξίδεψαν στο νησί του Ιπποκράτη. Τους δόθηκε η ευκαιρία να επισκεφθούν τον πλάτανο του Ιπποκράτη, το Ασκληπιείο, το Διεθνές Ιπποκράτειο Ίδρυμα, το Αρχαιολογικό Μουσείο , το κάστρο Νεραντζιάς, τη Ρωμαϊκή Οικία της Κω, την αρχαία αγορά και το Ρωμαϊκό Ωδείο , όπου δύο μαθήτριες τραγούδησαν και όλοι κατανόησαν και θαύμασαν την ακουστική του χώρου.