Συντροφιά με την τρίτη ηλικία
![](http://2epal-rodou.dod.sch.gr/wp-content/uploads/2019/04/IMG_20181210_113749_HDR-1200x900.jpg)
Οι μαθητές/τριες της Β΄ τάξης του Τομέα Υγείας Πρόνοιας και Ευεξίας στο πλαίσιο της διδακτικής επίσκεψης στο Κ.Η.Φ.Η των Αγ. Αποστόλων επισκέφθηκαν τις/τους ηλικιωμένες/νους κυρίες/ους, περνώντας ποιοτικό χρόνο μαζί τους (κουραμπιέδες, καλλιτεχνικές κατασκευές κ.λ.π.). Παράλληλα, δόθηκε η ευκαιρία στους μαθητές/τριες μας να ακούσουν τις ιστορίες που με νοσταλγία αναπολούσαν οι ηλικιωμένοι για τα δικά τους νεανικά χρόνια.