«Επαγγελματογνωσία»
![](http://2epal-rodou.dod.sch.gr/wp-content/uploads/2023/05/IMG_20230504_101731-1200x552.jpg)
Στα πλαίσια της Δράσης «Επαγγελματογνωσία»στον άξονα Σχολική διαρροή –φοίτηση υλοποιήθηκε στις 4/5/2023 συνεδρία με τη συνεργασία της κοινότητας μεντόρων του Μη Κερδοσκοπικού Οργανισμού «TheTippingPoint». Μέσω τηλεδιάσκεψης οι μαθητές της Β΄Λυκείου του τμήματος Β5-τομέας οικονομίας είχαν τη δυνατότητα να μάθουν πέρα από τα στερεότυπα, για καινούργια ακαδημαϊκά και επαγγελματικά μονοπάτια καθοδηγούμενοι από τον μέντορα κ.ΤάσοΠαγκάκη.
Υπεύθυνη εκπαιδευτικός : Νικολέτα Πρασσά
![](http://2epal-rodou.dod.sch.gr/wp-content/uploads/2023/05/IMG_20230504_101749-1024x471.jpg)
![](http://2epal-rodou.dod.sch.gr/wp-content/uploads/2023/05/IMG_20230504_103120-1024x471.jpg)