Βράβευση από τη “Δίοδο”

Τα παιδιά που διακρίθηκαν σε διαγωνισμό φωτογραφίας με τον τίτλο «Χτίζοντας γέφυρες μέσα μας και γύρω μας» βραβεύτηκαν  την Παρασκευή 20/09/2019 σε εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε στην περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου.

Τον διαγωνισμό διοργάνωσε το κέντρο πρόληψης εξαρτήσεων και προαγωγής της ψυχοκοινωνικής υγείας «ΔΙΟΔΟΣ» με τη στήριξη του «ΚΕΚ Γεννηματάς» τη σχολική χρονιά 2018-2019, και οι φωτογραφίες που ψηφίστηκαν από τους επισκέπτες της έκθεσης ως οι καλύτερες, συμπεριελήφθησαν στο ημερολόγιο του κέντρου για τη νέα χρονιά.

Από το 2ο ΕΠΑ.Λ. Ρόδου συμμετείχαν με έργα τους οι μαθητές/τριες : Παντελάκη Αστερόπη, Τσίκκη Αναστασία, Πατινιώτης Μιχάλης, Λυκοπάντη Νεφέλη και Ρενάτο Αντόνε. Αφορμή για αυτόν τον διαγωνισμό υπήρξε η συνεργασία του σχολείου μας με τη Δίοδο και συγκεκριμένα τον κύριο Σπύρο Στογιάννη, με τη συμβολή του οποίου οργανώθηκαν 3 τρίωρες συναντήσεις στο σχολείο μας.

Το εξώφυλλο του ημερολογίου 2020 κοσμεί το έργο  της μαθήτριας μας Αστερόπης Παντελάκου.