Hμερίδα επαγγελματικού προσανατολισμού στον τουριστικό κλάδο

Στις 2/4/22 μαθητές του τομέα ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ και ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ συμμετείχαν στην ημερίδα που διοργάνωσε η Δ/νση Τουρισμού του Δήμου Ρόδου με θέμα:

«Δυνατότητες, Επιλογές & Προοπτικές για την επόμενη μέρα».

Οι μαθητές είχαν τη δυνατότητα να ενημερωθούν για θέματα επαγγελματικού προσανατολισμού στον τουριστικό κλάδο από αξιόλογους ομιλητές. Στο τέλος της ημερίδας ακολούθησε ελεύθερη συζήτηση ενώ το κοινό είχε την ευκαιρία να επιλύσει απορίες.

ΟΜIΛΗΤΕΣ:

• Κεντρικός Ομιλητής, ο Δρ Ταουσάνης Χρήστος, Ιδρυτής & Επιστημονικός Διευθυντής
    της EMPLOY EDU Σύμβουλοι Εκπαίδευσης & Σταδιοδρομίας.
  • Ο Εντεταλμένος Σύμβουλος Τουρισμού και Δημοσίων και Διεθνών Σχέσεων, Αθανάσιος Βυρίνης
  • Μέλος του Δ.Σ. του ΣΕΤΕ και του ξενοδοχειακού ομίλου ATRIUM HOTELS, Κωνσταντινίδης Αθηναγόρας.
  • Υπεύθυνος Προσωπικού του ξενοδοχειακού ομίλου ATRIUM HOTELS, Καλοκάσης Βαγγέλης.