Οι ευκαιρίες και οι προοπτικές των Τουριστικών Επαγγελμάτων

Στις 10/3/22 στο αμφιθέατρο του σχολείου μας, οι μαθητές του Τομέα Οικονομίας είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για θέματα τουριστικού ενδιαφέροντος από τους Αθανάσιο Βυρίνη (Αντιδήμαρχο Τουρισμού), Κωνσταντινίδη Αθηναγόρα (Μέλος του Δ.Σ. του ΣΕΤΕ και του ξενοδοχειακού ομίλου ATRIUMHOTELS) και Καλοκάση Βαγγέλη (Υπεύθυνος Προσωπικού του ξενοδοχειακού ομίλου ATRIUMHOTELS) σε συνεργασία με την υπεύθυνη επαγγελματικού προσανατολισμού Καραϊσαρλή Μαρία.

Η συζήτηση με τους μαθητές εστιάστηκε στις θέσεις εργασίας, τις ευκαιρίες σταδιοδρομίας στον τουριστικό κλάδο της οικονομίας αλλά και τα προσόντα που απαιτούνται.

Θερμές ευχαριστίες στους ομιλητές και τους διοργανωτές τόσο για την επιστημονική γνώση του αντικειμένου όσο και για τηναμεσότητα στην επικοινωνία με τους μαθητές.